Küçük Dokunuşlar İle Evinize Mutluluk Katın

Artık hiç kimse özel sosları olmadan yemek yemiyor. Bu da nereden çıktı demeyin… Alışkanlıklarımız son 10 yıl içerisinde çok değişti… Nedeni basit, herkes marifetini, hünerlerini, bilgilerini özgürce paylaşmakta ve bu paylaşımlara instagram, youtube ve televizyon programlarından takip etmek oldukça kolay. Bugün bir kişi isterse dünya klasında bir şef aşçı kadar bilgiyi youtube videoları izleyerek sahip olabiliyor.

Peki konumuzun bununla alakası nedir… Alakası şu, yaşam standartlarımız, zevklerimiz çok gelişti, bugün kimse özel soslar katmadan bir makarna bile yemiyorsa, hayatımızı geçirdiğimiz ev, ofis, iş yeri gibi yaşam alanlarını da zevkine göre dekore etmekten geri kalmıyor.

İnsanlar tek düzelikten sıkıldılar, yeni heyecanlar zevkli uğraşların arayışındalar. Bu uğraşlardan sanırım en güzellerinden birisi de ev dekorasyonu…

Yaşam alanlarına yapılan ufak dokunuşlar ile havanın nasıl değiştiğini en iyi anlatan görseller genel olarak before after görselleri olarak geçer ve şu iki görsele bakmanızı rica ediyorum…

İlk fotoğrafta yer alan ortama baktığınız da yanlış koltuk seçimi, yanlış duvar boyası rengi ve ışıklandırmalar mevcut… Ama tüm bu yanlışları, ikinci görsele bakarak anlayabiliyoruz. Baksanıza ne kadar da insanın içini ferahlatan bir tasarım olmuş. Çiçeklerle süslenmiş, beyaz ve yeşilin muhteşem uyumu.

Yüz kişiye sorsanız 99 kişisi ikinci görselde yer alan bir odada yaşamak ister. İşte ev dekorasyonu bu kadar büyük farklar yaratabilen bir uğraş ve insanı hem dinlendiren hem de yaşadığı yeri daha çok sevdiren günümüzün en özel ve güzel zevklerinden biri.

Tabi burada ki gibi komple bir değişim herkesçe mümkün olamayabilir, bu konuda da yapılması gereken tek bir şey var, o da ufak dokunuşlar ile evimizin havasını değiştirmek ve güzelleştirmek. Peki bu nasıl mümkün??

Bu yazımızda sizlere bir kaç tüyo vermekten geri kalmayacağız… İlk tüyomuz dekoratif objeler üzerine olacak. Son yılların trendleri arasında yer alan dekoratif şemsiyeler, popüleritesi gittikçe artmakta evimize, ofisimize veya yaşam alanlarımıza bambaşka bir hava katmakta. Bir çok isimle anılan dekoratif süs şemsiyeleribali şemsiyesi veya masaüstü süs şemsiyesi olarakta isimlendirilmekte. Birbirinden güzel dekoratif şemsiye modelleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Ufak dokunuşların yapılacağı en pratik yerlerden birisi de hiç şüphesiz sehpalardır. Üstteki fotoğrafta da yer alan beyaz sehpamızın üstünde de bir çok obje bulunmakta. Bizim önereceğimiz bir kan ürün bulunmakta, en çok tercih edilen ürünler arasında dekoratif tepsiler, kitap kutular, oda kokuları ve dekoratif mumlar yer almaktadır.Birbirinden güzel hoş kokulu oda kokuları, klasik tütsülerden çok daha ayrı hava katmakta ve oldukça klas durmakta. Yine dekoratif kitap kutular, hem işlevsel hem de dekorasyon olarak sehpaların üzerlerini süslemekte. Dekoratif aynalı tepsiler ise kitap kutular ve farklı objeler ile ayna yansıması da kullanılarak çok daha elit bir görünüm katmakta. Son olarakta dekoratif mumlar, sehpalarımızı, masa üstlerimizi süsleyen hem sade hem de oldukça işlevsel ev dekorasyon ürünleri arasında yer almakta, bu konuda at başı mumlar, kaktüs mumlar gibi bir birinden güzel ve renkli dekoratif mum tasarımlarını görebilirsiniz.

Bir diğer tavsiyemiz ise, tablolar… Evet, ne zaman bir ev dekorasyonu yapacak olsak aklımıza, dekoratif objeler, sehpa, masa, sandalye gelir, ama evimizin en büyük bölümünü kaplayan duvarlarımızı en fazla boyamakla yetiniriz. Yeni ev dekorasyon trendleri arasında tablolar büyük yer tutmakta. Özellikle çoklu sayıda yani ikili tablolar, üçlü tablolar, dörtlü tablolar ve altılı tablo modelleri ile duvarlarımızın büyüklüğüne göre sayılar çeşitlenmekte. Tabloların ölçü ve desenleri, içerisinde yer alan resimler zevkinize göre değişiklik gösterebilimekte.

Son ufak dokunuşları da yemek masalarımıza yapabiliriz. Bu konuda son zamanların masa üstü süslemelerinin ana elemanlarından olan runnerları kullanmanızı önereceğiz. Bir çok farklı tarzda ve desende runner modelleri ile masalarınızı sıkıcı tabak dizaynlarından ve süslerden arındırmış, daha elit ve güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Sitemizde birbirinden güzel runner modellerine göz atmayı unutmayınız.

Bir yazımızın daha sonuna geldik… Dediğimiz gibi, evimiz bizim en çok zaman geçirdiğimiz yaşam alanlarımızdan biri, kendimize gösterdiğimiz özeni, evimize de gösterirsek, hayata daha pozitif ve daha güzel bir pencereden bakma şansını elde etmiş oluruz. Yapacağınız ufak dokunuşlar ile alacağınız keyif ve huzurun artması dileğiyle… Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayınız… Bir sonraki yazımız da görüşmek dileğiyle…

Leave A Reply

Navigate